25 czerwca, 2024

Finansowanie faktur to usługa, dzięki której przedsiębiorcy nie muszą obawiać się o swoją płynność finansową, a co za tym idzie dysponują środkami na bieżące wydatki oraz inwestycje. Jak wygląda w praktyce? Dlaczego warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Finansowanie faktur – jak przebiega w praktyce?

Jak wspomniano we wstępie finansowanie faktur jest usługą, która zabezpiecza płynność finansową przedsiębiorstw, a co za tym idzie pozwala im uzyskać środki na dowolny cel. Na czym dokładnie polega? Otóż, używając prostego języka jest to sprzedaż nieprzeterminowanych faktur wystawionych kontrahentom na rzecz firmy faktoringowej. W efekcie przedsiębiorca uzyskuje należność z faktury nawet w ciągu 2 godzin, a jego kontrahent spłaca należność podmiotowi, który kupił fakturę. Oczywiście w żaden sposób nie wpływa to na jej wysokość, czy termin płatności, w związku z czym spłacający zobowiązanie nie odczuwa żadnych negatywnych skutków skorzystania z finansowania faktur.

Finansowanie faktur – zalety

Finansowanie faktur to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców, co wynika nie tylko z faktu, że coraz częściej oferowany jest mechanizm odroczonej płatności, ale również sytuacji gospodarczej, która sprawia, że wiele firm kupuje wyłącznie tam, gdzie może zapłacić później. W efekcie możliwość sprzedaży nieprzeterminowanych faktur to usługa, której zalety to m.in.:

  • możliwość odzyskania środków z należności w ciągu kilku godzin, co pozytywnie wpływa na płynność finansową firmy;
  • możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel, którym mogą być nie tylko bieżące wydatki, ale również dalsze inwestycje;
  • dostępność oraz minimum formalności, co wynika z faktu, że z usługi mogą korzystać przedsiębiorcy z różnych branż, a finansując faktury nie muszą przedstawiać wielu dokumentów;
  • wygoda, ponieważ finansowanie faktur to usługa, z której można korzystać online, sprzedając faktury bez wychodzenia z biura w ramach wcześniej przyznanego limitu.

Dlaczego warto skorzystać z finansowania faktur?

Finansowanie faktur to usługa, z której warto korzystać nie tylko ze względu na zalety wymienione w poprzednim akapicie, ale również z uwagi na fakt, że pozwala zaoferować swoim kontrahentom znacznie atrakcyjniejszą ofertę. Przedsiębiorca może bowiem wystawić fakturę ze zdecydowanie dłuższym terminem płatności, nie martwiąc się jednocześnie, że oczekiwanie na zapłatę utrudni mu dalszą działalność, czy uniemożliwi skorzystanie z wyjątkowej okazji, która może niespodziewanie pojawić się na rynku. Korzystając z finansowania faktur może bowiem odzyskać należność wynikającą z wystawionej faktury nawet w ciągu dwóch godzin, uzyskując tym samym pieniądze, które znów będą dla niego zarabiać.

Podsumowując należy stwierdzić, że finansowanie faktur to rozwiązanie, które jest korzystne dla przedsiębiorców, w związku z czym nie powinna dziwić jego rosnąca popularność. Co więcej, z czasem powinna być ona jeszcze większa, ponieważ firmy zyskują w ten sposób nie tylko przewagę konkurencyjną, ale również możliwości rozwoju.

Dodaj komentarz