25 lipca, 2024
pomysly na zasloniecie basenu zewnetrznego

Odkryty basen jest fantastycznym dodatkiem do każdej nieruchomości, ponieważ może on stworzyć przy niej orzeźwiającą oazę relaksu i rekreacji. Aby przedłużyć użyteczność basenu, dobrym pomysłem będzie zastosowanie zadaszenia. Jakie rodzaje zadaszeń do basenu warto wybrać?

Przykrycie zewnętrznego basenu zwiększa jego funkcjonalność, przedłuża jego żywotność i dodaje estetyki przestrzeni zewnętrznej. Wybór odpowiedniego wariantu przykrycia zależy od Twoich konkretnych potrzeb, budżetu i preferencji.

Wysuwane rolety basenowe

Zasuwane rolety basenowe to wszechstronne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się basenem na świeżym powietrzu w słoneczne dni i szybko przekształcić go w zadaszoną przestrzeń podczas niesprzyjającej pogody. Takie rolety można stosować przez cały rok. Chronią przed żywiołami i można je częściowo lub całkowicie schować w zależności od warunków pogodowych.

Popularnym rozwiązaniem jest obecnie roleta basenowa podwodna, której kaseta umieszczana jest pod wodą. Dzięki temu basen wygląda estetycznie, a rozwinięta roleta skutecznie chroni go przed zabrudzeniem i zwiększa dodatkowo bezpieczeństwo osób w otoczeniu basenu, zmniejszający ryzyko utonięć.

Przykrycia solarne do basenów

Solarne przykrycia basenów to lekkie, pływające przykrycia wyprodukowane z pęcherzykowej folii solarnej, które wykorzystują moc słońca do podgrzewania basenu, zapobiegając jednocześnie parowaniu i gromadzeniu się zanieczyszczeń. Przyczyniają się do zmniejszenia kosztów ogrzewania basenu i utrzymują temperaturę wody.

Teleskopowe kopuły basenowe

Teleskopowe kopuły basenowe to półokrągłe konstrukcje zakrywające basen, które wykonane są z folii utrzymującej komfortową temperaturę wody. Ze względu na swoją budowę dobrze chronią baseny przed zabrudzeniem, przedłużają sezon kąpielowy i zapewniają ochronę przed promieniami UV. Nie nadają się one jednak do większych basenów.

Drewniany taras z przesuwanymi panelami

Drewniany taras z przesuwanymi panelami może służyć dwóm celom, pełniąc zarówno funkcję tarasu do wypoczynku, jak i przykrycia basenu. Panele przesuwne można otwierać lub zamykać, aby kontrolować ekspozycję na żywioły. Ta opcja doskonale nadaje się do stworzenia stylowej i funkcjonalnej przestrzeni na tarasie, zapewnia cień i wygodę. Minusem jest jednak dość wysoka cena, a także konieczność systematycznego impregnowania drewna, które narażone jest na wilgoć.

Żagle zacieniające

Żagle zacieniające to trójkątne lub prostokątne kawałki materiału zawieszone nad basenem w celu zapewnienia cienia i ochrony przed słońcem. Są łatwe w montażu, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach oraz mogą dodać ogrodowi i basenowi nowoczesnej elegancji.

Dodaj komentarz