25 lipca, 2024
jakich fasonow unikac w spodniach plus size

Chociaż wybory modowe są kwestią osobistą, istnieją określone style spodni, które dla niektórych kobiet w dużych rozmiarach mogą być mniej pochlebne. Zobacz, jakie rodzaje spodni nie są polecane dla kobiet plus size!

Spodnie z niskim stanem

Spodnie z niskim stanem mogą stworzyć w biodrach i talii efekt przypominający muffinkę i mogą nie zapewniać wystarczającego zakrycia lub wsparcia w okolicy środkowej części ciała.  Warto zdecydować się wtedy na spodnie plus size z wysokim lub średnim stanem, ponieważ są one często wygodniejsze i mogą zapewnić bardziej wyszczuploną sylwetkę u kobiet puszystych.

Spodnie bojówki z dużą liczbą kieszeni

Spodnie cargo z dużymi lub nieporęcznymi kieszeniami na biodrach mogą niepotrzebnie zwiększać szerokość bioder i ud, potencjalnie sprawiając, że będą wyglądać na bardziej masywne niż w rzeczywistości.  Najlepiej zdecydować się na uproszczone style bez nadmiernych kieszeni, aby dzięki temu optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę.

Bardzo obcisłe legginsy

Wyjątkowo obcisłe legginsy mogą podkreślać kształt nóg i nie odpowiadać każdemu pod względem efektu, jaki dają. Także mogą one spowodować podkreślenie cellulitu. Jeśli wolisz wygodną, a zarazem stylową opcję, wybierz legginsy lekko rozciągliwe i o luźniejszym kroju, które nie będą powodowały tak mocnego obciskania nóg.

Spodnie capri

Spodnie capri mogą wizualnie skrócić nogę w niepochlebnym miejscu, sprawiając, że nogi będą wyglądać na krótsze.  Jeśli lubisz krótsze style spodni, dobrym wyborem mogą być modele do kostek, które kończą się tuż nad lub pod kostką.

Szerokie poziome paski

Szerokie poziome paski mogą stworzyć iluzję szerokości. Jeśli wolisz paski, najlepiej zdecydować się na spodnie plus size mające paski pionowe lub ukośne, które mogą uzyskać bardziej wydłużony efekt nóg.

Źle dopasowane spodnie

Spodnie, które są zbyt obcisłe lub zbyt luźne, mogą być niewygodne i nieestetyczne. Zadbaj o odpowiednie dopasowanie w talii, biodrach i udach, aby uzyskać estetyczny wygląd oraz większy komfort.

Spodnie z gumkami w kostkach

Spodnie z gumką w kostkach, powszechnie spotykane w joggerach lub spodniach typu haremki, mogą optycznie skracać nogi. Aby uzyskać efekt wydłużonych nóg, wybierz modele z prostymi lub lekko rozszerzanymi nogawkami.

Zbyt luźne style

Niezwykle luźne spodnie mogą dodawać niepotrzebnej objętości, szczególnie jeśli mają luźny krój. Wybierz fasony, które nie są tak lejące się, ale nie powodują nadmiernej objętości.

Jasne spodnie

Jasne spodnie, zwłaszcza wykonane z grubszych materiałów, mogą uwydatnić obszary, które warto zaakcentować. Ciemniejsze kolory, takie jak czerń, granat czy węgiel, mają bardziej efekt wyszczuplający.

Dodaj komentarz