20 maja, 2024
adwokaci uslugi prawne

Prawnicy świadczą szeroką gamę usług prawnych na rzecz osób fizycznych, firm i organizacji. Zakres usług prawnych może się różnić w zależności od specjalizacji i doświadczenia prawnika. Jakie są główne usługi świadczone przez kancelarie prawne?

Porada prawna

Prawnicy oferują porady prawne w różnych sprawach, pomagając klientom zrozumieć ich prawa i obowiązki. Przekazują im dokładne i czytelne wskazówki dotyczące potencjalnych problemów prawnych i pomagają klientom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Reprezentacja prawna

Doświadczony prawnik Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ może reprezentować klientów w postępowaniach prawnych, takich jak rozprawy sądowe, arbitraże, mediacje i negocjacje. Działa w imieniu swoich klientów, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Sporządzanie i opiniowanie umów

Prawnicy sporządzają, przeglądają i negocjują umowy w imieniu klientów. Przykładowo mogą przygotować dla nich umowy dotyczące transakcji biznesowych, umowy o pracę, umowy dotyczące nieruchomości i nie tylko.

Jakimi sprawami zajmują się prawnicy?

Prawnicy oferują swoim klientom pomoc w różnych sprawach, między innymi są to:

Sprawy majątkowe

Prawnicy pomagają klientom w zarządzaniu majątkiem, w tym sporządzaniu testamentów, umów darowizn i pełnomocnictw. Zawierają wytyczne dotyczące podziału aktywów i minimalizacji podatków od nieruchomości.

Usługi z zakresu prawa rodzinnego

Prawnicy zajmują się sprawami związanymi z prawem rodzinnym, w tym rozwodami, opieką nad dziećmi, alimentami dla małżonków, adopcją czy sprawami dotyczącymi przemocy domowej.

Obrona w sprawach karnych

Obrońcy w sprawach karnych reprezentują osoby, którym postawiono zarzuty karne. Bronią klientów w sądzie, negocjują ugody i zapewniają porady prawne w całym procesie karnym.

Transakcje dotyczące nieruchomości

Prawnicy pomagają klientom w kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dokonują przeglądu umów, przeprowadzają wyszukiwanie tytułów i zajmują się prawnymi aspektami transakcji dotyczących nieruchomości.

Prawo własności intelektualnej

Prawnicy specjalizują się w sprawach własności intelektualnej, w tym patentów, znaków towarowych, praw autorskich i tajemnic handlowych. Pomagają klientom chronić ich prawa własności intelektualnej i rozwiązywać problemy prawne.

Usługi z zakresu prawa pracy

Kancelarie prawne udzielają porad prawnych w sprawach związanych z zatrudnieniem, w tym w zakresie dyskryminacji w miejscu pracy, bezprawnego rozwiązania umowy o pracę, sporów pracowniczych i przestrzegania prawa pracy.

Upadłość i umorzenie długów

Prawnicy również pomagają osobom i firmom borykającym się z trudnościami finansowymi. Pomagają klientom poruszać się po postępowaniu upadłościowym i badać możliwości umorzenia długów.

Dodaj komentarz